ריהוט חכם


בשנים האחרונות, אנחנו רואים שינוי בעולם הרהיטים, לצד דגש על עיצוב הריהוט כפי שהיה בעבר, נוסף נדבך נוסף בתכנון הריהוט, נדבך שהופך את הריהוט לחכם. אנחנו מכירים את השילוב של עיצוב ותכנון חכם באלמנטים אחרים, למשל במערכות חשמל בבית, כעת נלמד להכיר את השילוב בין השניים גם בעולם הריהוט.
הרעיון של ריהוט חכם הוא מאוד פשוט, מטרתו לנצל בצורה נכונה את המרחב בבית בכלל ובחדר בפרט. במילים אחרות, מטרתו של עיצוב ריהוט שכזה הוא להפוך את עצמו להרבה יותר פונקציונאלי ושימושי עבורנו, לפתור מצבים של חוסר מקום, ליצור פתרונות אחסון נוחים שמונעים מחלל החדר להיות דחוס וצפוף. ריהוט שכזה הוא הרבה יותר זול ומשדרג את הסביבה שלנו בצורה ניכרת.

אלמנטים של ריהוט חכם

כמו שציינו, ריהוט חכם מטרתו להיות פונקציונאלי ולצמצם את הדחיסות בחדר, כאשר בשום שלב, אסור שזה יפגע בעיצוב שלו. הנה מספר דוגמאות לריהוט חכם:
שולחן מתרומם – בלא מעט סרטים אמריקאים אנחנו יכולים לראות מיטות מתרומות לקיר, על מנת שלא יתפסו מקום. זה נכון גם לגבי שולחנות. בצורה כזו השולחן עומד במקום שלו רק כשאנחנו צריכים אותו. במצבים אחרים, אנחנו פשוט מרימים אותו לקיר.

שולחן מודולארי – כמו שולחן נפתח רק בצורה הרבה רחבה, הוא יכול להיפתח במספר רמות, כאשר הבסיס הראשוני שלו מאוד קטן ולא תופס מקום.

ספות נפתחות – גם זה סוג של ריהוט חכם. מאחר וספות נפתחות לא תופסות מקום וניתן להשתמש בהן כשבאים אורחים או אפילו עבור בני הבית.

מיטה וארון משולבים – זה אולי נשמע מופרך, אך ניתן למצוא מיטות וארונות שהם רהיט אחד. ארון שנמצא מתחת למיטה או מיטה שנכנסת בתוך הארון.

שולחן וספרייה לפי הצורך – בדומה לשולחן מודולארי, גם שולחן כתיבה יכול להשתנות על פי הצורך.

פתרונות אחסון מודולאריים – הכוונה לקופסאות שונות שניתן לאחסן בהם דברים, לפי הגודל בתכנון פונקציונאלי שיכול להתאים לחדר, כגון: כספות לבית, שידות מתקפלות וכו'

חשוב להבהיר, ריהוט חכם הוא צורך בהרבה מקרים. הן מסיבות כלכליות, מאחר והוא מאוד חסכוני, הן מבחינת מיקום, כאשר מדובר בחללים קטנים. לעיתים זה שילוב בין השניים, המצב הכלכלי מאלץ אותנו לרכוש דירות קטנות, ואז עלינו לרכוש ריהוט שיתאים לחדרים אלה. בעזרת ריהוט חכם אנחנו יכולים לעצב את החדר בצורה נוחה ויפה.
לסיכום, ריהוט חכם יכול להיות פתרון הולם לכל מי שמעוניין למעט ברהיטים וליהנות מריהוט פונקציונאלי שישמש אותו נאמנה תקופה ארוכה.