ארונות מטבח


ישנם סוגים רבים של ארונות מטבח, המיוצרים על ידי חברות שונות, בגדלים שונים ומחומרים שונים. ארונות המטבח מהווים חלק מרכזי בעיצוב ובניית מטבח חדש. ראשית יש להבחין כי ארון מטבח מורכב משני חלקים מרכזיים: גוף הארון ודלת הארון, לרוב שני החלקים האלה שונים מבחינת החומר ממנו הם עשויים.

* גוף הארון הוא החלק העיקרי והמסיבי של הארון ונשים דגש בבחירת חומר עמיד ואיכותי, היות וחלק זה הוא פנימי פחות נתייחס לעיצוב שלו.

* דלת הארון היא החלק החיצוני של הארון ולכן נבחר דלת מעוצבת, התואמת את שאר המטבח, אך נשמור גם על ערכי איכות היות ובדלת זו נשתמש לעיתים קרובות.

ישנן חברות רבות לייצור ארונות, החברות באופן מתמיד מחדשות ומגוונות את העיצובים והחומרים מהם עשויים ארונות המטבח. חשוב לדעת שבחירה נכונה של מטבחים ובמיוחד כשמדובר בבחירת ארונות עבור מטבחים קטנים, בהם חשוב לנצל כל שטח לאחסון ולא להשאיר שטחים מבוזבזים.

סוגים של ארונות מטבח:

1. ארון הזזה:

רוב המטבחים כיום משלבים ארונות הזזה, הדלת של ארונות ההזזה, בעזרת ציר מיוחד, נפתחת כלפי מעלה ולא הצידה. אחד היתרונות של ארונות ההזזה הוא שניתן להשאיר את הדלת מורמת כלפי מעלה בזמן העבודה במטבח מבלי להפריע לשטח העבודה. משתמשים בארונות ההזזה גם כדי להסתיר מיקרוגל או טוסטר. לרוב ארונות אלה ימוקמו בחלק העליון של המטבח כדי לאפשר שימוש נוח.

2. ארון מסתובב:

משתמשים בארון מסתובב בעיקר לפינות המטבח, על מנת לנצל שטח "מת". לרוב ניתן לאחסן בארונות אלה כלים גדולים, סירים או מחבתות.

3. ארון זכוכית- ויטרינה:

בארונות הזכוכית משתמשים בדלת שקופה, בדרך כלל על מנת לאחסן פרטי נוי או כלי מטבח שלרוב איננו משתמשים בהם. ארונות אלו תורמים רבות לאסתטיקה ולנראות של המטבח. ארונות הויטרינה יכולים להיות קלאסיים ולהיפתח הצידה או להיות ארונות הזזה בהם דלת הזכוכית עולה כלפי מעלה.

4. ארון נשלף / ארון מגירה:

ארון המגירה בנוי על ציר של מגירה ומשמש כמגירה ענקית לחפצים גדולים. ניתן לחלק את הארונות הללו לתאי אחסון פרקטיים. הארונות האלה ממוקמים בחלק התחתון של ארונות המטבח כדי לאפשר גישה נוחה לתכולת הארון.

5. ארון קלאסי:

הארון הקלאסי הוא ארון בעל דלת שנפתחת לאחד הצדדים, לרוב הוא מכיל מדפים או מתקני אחסון שונים.

איך לבחור ארונות למטבח?

בחירת ארונות למטבח היא החלטה קריטית, ארונות מטבח ישמשו אותנו לאורך שנים רבות, ולכן עלינו למצוא את האיזון המושלם בין אסתטיקה לפרקטיקה. עלינו להתאים את הארונות לצרכים שלנו, לתדירות השימוש שלנו במטבח ולכמות המוצרים והכלים שעלינו לאחסון בארונות. שילוב של מספר סוגי ארונות הוא מאוד פופולארי ויוצר מטבח פרקטי ונוח לשימוש.

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>